Su Kaçağı Bulma İzmir

Eski alışkanlıklarınıza, kırmadan su kaçağı bulan İzmir Tesisat ile tanıştıktan sonra veda edin! En iyi su tesisat ustalarından oluşan kadromuz tarafından yapılan su kaçağı tespiti kameralı sistemler kullanılmaktadır. Bu ekiplerin asıl görevi, arızalı bölgeyi kamerayla kontrol ederek,  su kaçağını bulduktan sonra tamirini yapmaktır. İstanbul Tesisat bünyesinde su kaçağı bulmaya yarayan bütün cihazlar mevcuttur. Misyonumuz; konut ve ticari alanlarda meydana gelen su sızıntılarının yerini belirleyip, en az hasarla onarımını tamamlamaktır.

Su Tesisatında Kaçak Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Tesisat borularında su kaçağı olduğundan şüpheleniyorsanız burada yazılanları evde kendi başınıza uygulamanız gerekmektedir. Eğer soğuk su tesisatında kaçak olduğunu düşüyorsanız, dairenin ana vanasını kapatıp bir kaç saat bekleyin. Alt kattaki komşunuzun tavanından damlayan sularda azalma olmazsa, sıcak su borularını kontrol etmeniz gerekiyor. Bunun için kombinin altında bulunan sıcak su vanasını kapatıp bekleyin. Ancak pis su borularında kaçak olduğunu düşünüyorsanız şüphelendiğiniz boruları bir kaç gün kullanmadan beklemeniz gerekmektedir.

Hangi Dairenin Su Kaçırdığını Bilmiyorsanız:

Üst kattan dairenize damlayan bir su akıntısı var ve üst katınızdaki komşunuz problemin ondan kaynaklanmadığını iddia ediyor. Veya üst katınızda iki daire olduğunu varsayalım. Sızıntının hangi daireden kaynaklandığı konusunda kararsız kalabilirsiniz. Bu gibi durumlar rahatsız edici olduğu kadar kızdırıcı olabilir. Hatta komşularınızla tartışmanıza bile neden olabilir. Rüyalarınıza bile girecek bu durumun çözümü aslında çok basit. Havalandırma boşluğundan bakarak hangi daireden size su sızdırdığını görebilirsiniz. Bunu yapmanın mümkün olmadığı zamanlarda ise İzmir Tesisat olarak bizden yardım alarak, hiçbir daireye zarar vermeden, kırma yapmadan su sızıntısının kimin dairesinden geldiğini öğrenebilirsiniz. Tecrübelerimize dayanarak söyleyebiliriz ki kaçakların %99’u bir üst kattaki evlerin banyolarından çıkmaktadır.

Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir?

Bazı evlerde yaşanan su kaçaklarının erkenden anlaşılması için bazı yararlı bilgiler:

 1. Su sayacınız, musluklar açık olmadığı halde sürekli dönüyorsa,
 2. Su faturanıza yüksek ücretler ödemek zorunda kaldığınızda,
 3. Banyonuza tadilat yaptırdığınız halde, alt katın tavanındaki sararmalar hâlâ devam diyorsa,
 4. Seramiklerin arasında bulunan derzler renk değiştirmeye başlamışsa,
 5. Islak ya da kuru zeminlerde, sürekli yüzeye su çıkması halinde,
 6. Duvarlarda rutubet veya ıslanma şikâyeti olduğunda,
 7. Evinizde normalde kanalizasyonda yaşayan böceklerde çoğalma yaşandığında

Cihazla Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Bildiğiniz üzere su kaçağı tespitinde kullanılan cihazlar, suyun aktığı yeri takip ederek, mevcut kaçağı bir ekran yardımıyla göstermemektedir. Genel kanının aksine betonun altını gören cihazlara sahip değiliz. Bütün tesisat şirketlerinin kaçak bulmak için kullandığı 3 farklı cihaz bulunmaktadır.  Bunlar kullanım yerlerine göre;

Dinleme Cihazı: Su kaçaklarını bulmak için en çok kullandığımız cihaz, Dinleme Cihazıdır. Bu makine sıcak su ve soğuk su şebeke tesisatlarında sonuca en hızlı ulaştıran ve kaçağın yerini noktasal olarak gösteren en hassas alettir.

Termal Kamera: Genelde içerisinden sıcak su geçen borularda, sızıntı tespiti için kullanılır. Fakat markası ne olursa olsun termal kameralar, yardımcı bir cihazdan öteye gidemez. Termal Kamera yardımıyla su borularının yerini tespit etikten sonra dinleme cihazıyla nokta atışı yaparak kaçağın yeri bulunmaktadır.

Pis Su Kamerası: Servis hizmeti verdiğimiz yerlerde, pis su giderlerinde oluşan hasarı görmek için kullanılır. El ile gönderdiğimiz kameranın dışarıda bulunan ekranından tesisat hataları ve boru kırıkları rahatlıkla görülebilmektedir.

Nem Ölçer: Bu cihaz sıvı temasında bulunan ortamın, 3 cm derinliğe kadar nem seviyesini ölçmede kullanılır. Bu cihazla su kaçağının tam olarak yeri işaretlenmese de tespit aşamasında yardımcı alet olarak kullanılması iş yükünü azaltır.

Su Kaçağı Bulma Yöntemleri

Binalarda oluşan su kaçaklarını tespit etmek için birçok yöntem kullanılmaktadır. Bu yöntemlerin her biri sağlam ve hassas sonuçlar vermesine rağmen, kullanıldıkları yerler, koşullara göre değişir. Su kaçağını tespit ederken hangi tekniğin kullanılacağına karar vermek için, eldeki ekipman ve bölgenin durumu gözden geçirilmelidir. Gaz izleme tekniği hariç, bütün su kaçak bulma teknikleri su sızıntısının çıkardığı sesten hareket ederler.

En Fazla Kullanılan Su Kaçağı Bulma Teknikleri

 1. Tahmin yürütüp seramikleri kırarak su kaçağını bulma tekniği,
 2. Termal kamerayla sıcak su kaçaklarını tespit etme,
 3. Boru kamerası kullanılarak görüntüleme,
 4. Boruya verilen gazı izleyerek kaçağı bulma,
 5. Boyalı su kullanarak kaçak bulma yöntemi
 6. Akustik cihazla dinleme yaparak kaçağın sesini bulma
 7. Kimyasal ilaç kullanılarak patlak borunun tamiri
 8. Ortamda en fazla nem bulunan noktayı tespit etme

Tamirat Fiyatları Nasıl Değişir? Neye Göre Belirlenir?

Tespit için gönderdiğimiz İzmir Tesisat personeli kaçağın yerini bulduktan sonra tamirat için fiyat listesini oluşturur. Onarım fiyatlarımız minimum 50 TL’den başlayarak, işçilik ve malzemenin çeşidine bağlı olarak değişiklikler göstermektedir. Tamir fiyatını müşteriye sunan ustamız, onay aldıktan sonra çalışmasına devam eder. Temiz su tamirlerinde onarım ücreti 50 TL ile 350 TL arasında değişmektedir. Fiyatlar keşfe gelen ustamız tarafından malzeme ve işçilik hesaplanarak belirlenir.

Kırılan Yerin Onarımını Yapıyor musunuz?

Sızıntının olduğu bölgedeki fayans, granit gibi seramik yapıda malzemeleri kırmadan çıkarmak olanaksızdır. Patlayan borunun üstünde bulunan seramik kırılarak çıkartılır. Borunun tamiri yapıldıktan sonra, müşterinin elinde benzer fayans var ise ustamız kapatma işlemini yapar. Müşterinin elinde seramik bulunmaması halinde ise seramiklerin teminini sağladıktan sonra, ertesi gün seramik yapıştırma hizmeti verebiliyoruz.

Demir Borularda Kaçak Tespiti Yapılıyor mu?

Demir, yani galvaniz borularda oluşan patlakların yer tespiti cihazla yapılmaktadır. Su damlayan yerde, arızanın meydana geldiği noktayı bulmak için suyun çıkardığı sesi aranır. Bütün kaçak tespit cihazlarında ses takip etme özelliği bulunduğundan, su tesisat borularının tümünde kaçak bulma hizmeti verebiliriz.

Parke Altında Su kaçağı Bulunabilir mi?

Bildiğiniz üzere, parkelerin altında şilte denilen ses geçirmeyen izolasyon tabakası bulunur. Bu etkenler işimizi zorlaştırsa da parkenin altındaki kaçakları bulabiliyoruz. Boruyu onarabilmek için parkenin yerinden çıkarılması gerekir. Ayrıca su çeken parkeler, altı kurumadan kapatma işlemi gerçekleşirse parkelerde kabarma görülür.

Betonun ya da Duvarın İçini Görebiliyor musunuz?

Bu zamana kadar yerin altını gösteren bir cihazla karşılaşmadık. Ama zeminin röntgenini çeken bir alet yapılırsa bunu ilk alan firma biz oluruz, bundan şüpheniz olmasın. Ancak düşündüğünüz cihaza yakın prensiple çalışan termal kameralarla boruların nereden geçtiğini ve sızıntı yerini bulma hizmetini sağlıyoruz.

Birden Fazla Patlak Boru Nasıl Tespit Ediliyor?

Bir banyoda su sızıntısı başladığında, alt katın tavanında birden fazla noktadan su damlamaya başladığını görebilirsiniz. Birkaç yerden su akmasının sebebi, banyonun zemine yayılan sudan kaynaklanır. Birinci kaçak bulunup tamir edildikten sonra evde başka bir kaçak var mı diye basınç testi tekrar yapılır.

Evim Sigortalı Ne Yapmalıyım?

Evinizin su tesisatı sigorta kapsamı içerisine dâhil edilmiş ise acente şirketini arayıp arıza talebinde bulunabilirsiniz. Firmanın anlaşmış olduğu eksper, su hasarını kontrol ettikten sonra tamir için gerekli çalışmayı başlatacaktır. Sigorta şirketini konutunuzda su hasarının yol açtığı maddi kayıpları karşılayacaktır.  Çok acil durumlarda eksperin onayını aldıktan sonra, istediğiniz tesisat firmasına onarım işlerinizi yaptırabilirsiniz. Konu hakkında daha fazla bilgi için İzmir Tesisat Merkezinden bilgi alabilirsiniz.

Dış Alanlarda Su Kaçağı Tespiti

Su kaçakları her zaman daire içlerinde karşınıza çıkmayabilir. Bazen ana su saati binaya girişte dışarı bırakılıp, toprak altından uzun bir mesafe ile tesisat borusu yürütülebiliyor. İşte bu yüzden iç tesisatlarda kullanılan tespit cihazları, dış mekanlarda işe yaramaz. Derinliği 1 metreden daha derin seviyede döşenen borularda su kaçağını bulmak için, geniş alan mikrofonlarına sahip makineler kullanılır. İzmir Tesisat, büyük bir alana yayılmış arazilerde su kaçağını bulmak için Sewerin Aquaphon a200 modelini kullanmaktadır. Bu su kaçak cihazını muadillerinden ayıran en önemli özelliği; dış hat kaçaklarında 3 metre derinliğe kadar etkili olmasıdır.

Robotla Tıkanıklık Açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

robotla tıkanıklık açma Yaşam alanlarında yaşanılan en büyük sıkıntılardan birisi de tuvalet tıkanıklığı sorunudur. Özellikle aniden meydan geldiği düşülen tuvalet tıkanıkları aslında borularda meydana gelen tıkanıkların ve katı cisimlerin uzun süre borularda kalması ve gitmemesi ile meydana gelmektedir. Tuvalet tıkanıklarını evde kendi yöntemleriniz ile de açmaya çalışabilirsiniz. Yalnız evde kendi yöntemleriniz ile deneyeceğiniz tuvalet tıkanıklığı açma yöntemleri sadece sizler için geçici bir çözüm olabilir. Bu yüzden de tuvalet tıkanıklığı açma işlemlerinizi bu konuda profesyonel hizmet sunan İzmir tesisat firmamız ile çözebilirsiniz. Tuvalet tıkanıkları evlerde ve iş yerlerinde birbirinden farklı nedenler ile meydana gelebilmektedir. Atılan sert cisimler veya diğer tıkanıklar tuvalet borularında su ile birlikte akma ve tıkanıklık yapar. Bu da tuvaletinizdeki pis su giderlerinin düzgün bir sistem ile çalışmamasına ve bunun neticesinde de pis gider suyunun akmasına ve geri tepmesine neden olmaktadır. Genellikle tuvaletlerin tıkanıklığında suyunuz geri tepiyor ise bunun nedeni tıkanıklığın logardan kaynaklı olarak meydana gelmesidir. Logarın temizlenmesi ve tıkanıklığın açılması için ise sadece profesyonel tuvalet tıkanıklığı açma cihazlarının kullanılması gerekmektedir. Ayrıca tuvaletlerinizde meydana gelen tıkanıklar evinizde ağır tuvalet kokularının da meydana gelmesine neden olabilir. Bu gerçekten günlük yaşantınızda sizleri oldukça rahatsız edecek bir durumdur.

tıkanıklık açmaFirmamız ile İzmir genelinde nerde ikamet ederseniz edin anında iletişime geçebilirsiniz. Herhangi bir uzaklık ve mesafe farkı olmaksızın ekstra ücret talep edilmeden standart ücretlerimiz ile sizler de herhangi bir kırma ve dökme işlemi yapmadan kısa süre içinde tuvalet tıkanıklığını kolaylıkla uzman ekibimiz sayesinde açtırabilirsiniz. Tuvalet tıkanıklığı açmada son teknoloji cihazların kullanılması sayesinde tıkanıklığı meydana getiren tüm nedenleri de net bir şekilde öğrenerek en kolay ve soruna yönelik en uygun çözümü de uygulamaktayız. Tıkanıklara bağlı olarak borularınız da zarar görerek pis suyun sızıntısı gibi oldukça ciddi sorunların da meydana gelmesine neden olabilir. Bunun için de tuvalet tıkanıklarında kesinlikle en uygun sistem ile çalışılması gerekmektedir. Borulara zarar vererek tıkanıklığın açılması pis su taşkınlıklarına neden olabilmektedir. Kameralı sistemler ile tespit edilen tıkanıklar robot cihazlar ile kısa süre içinde garantili olarak giderilmektedir. Robotlar ile yapılan tuvalet tıkanıklığı açma işlemi sayesinde sadece tıkanıklıktan kurtulmuş olmazsınız aynı zamanda borularınız ve gider tesisatınız da kesinlikle en küçük bir zarar bile görmez.


Öncelikli olarak tuvalet tıkanıklarına tıkanıklığı meydana getiren nesnelerin ne olduğunun ve tıkanıklığın nerede meydana geldiğinin tespit edilememesi sağlıklı bir şekilde tıkanıklık açma işleminin yapılmamasına neden olmaktadır. Bu yüzden de tuvalet tıkanıklığı açma hizmetlerimiz sırasında öncelikli olarak tıkanıklığın nerede olduğunu ve nedenini tespit etmekteyiz. Daha sonra ise özel tıkanıklık açma ve temizleme robotları ile en derin tıkanıklarda bile kesin sonuç alacak şekilde profesyonel tıkanıklık açma hizmetlerimizi uygulamaktayız.

robotla tıkanıklık açma izmir,su kaçağı tesiti izmir,tuvalet tıkanıklığı,tuvalet tıkanıklığı açma,tuvalet tıkanıklık açma,lavabo açma,tıkalı lavabo nasıl açılır,tıkanmış lavabolara çözüm,izmir tıkanıklık açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma konusunda profesyonel desteğe mi ihtiyacınız var. Hemen 0(232) 231 53 54 numaralı telefonu arayarak firmamıza ulaşabilir tuvalet tıkanıklığına profesyonel çözüm bulma konusunda hizmet talep edebilirsiniz.

Kanal Görüntüleme

Tuvalet tıkanıklığı şikayetlerinde gider borusu tıkanıklığı söz konusudur. Burada uygulanacak olan müdahale ise kamera sistemli olabileceği gibi doğrudan gider borusuna müdahale edilerek, yeni baştan döşenmesi de olabilmektedir. Müşterinin tercihi ve ilgili binanın yapısına göre uygulanacak olan işlemler farklılık gösterebilmektedir.

Öncelikle tuvalet tıkanıklığına sebebiyet veren etkenleri göz önünde bulundurmak, hem tıkanıklığın açılması sonrasındaki bir doğru bir kullanımın sağlanması hem de tıkanıklığa neden olan etkenlerin daha iyi bir şekilde belirlenmesi sağlanabilir.

Tuvalet tıkanıklığının nedenleri;

Aşağıda sıraladığımız etkenlerin büyük bir kısmı, pek çok tuvaletin tıkanma sebebini ifade ediyor.

Tuvalet deliğine atılan; cam şişe, pet şişe, bebek bezi, çöplük ve gider borusu için uygun fiziksel nitelikleri sağlamayan her türlü maddenin tuvalete atılması, zamanla gider borusunun belli bir noktasında birikimin olmasına sebebiyet verir. Bunun bir sonucu olarak tuvalet tıkanır ve dahası da bu tıkanıklık kimi zaman boru hattının hiç de alakası olmayan fakat dayanıksız monte edilmiş kısmından sızma yaparak zeminde de görülebilir. Bu nedenle tuvaletinizin tıkanmaya başladığından şüphelendiyseniz yada tıkanık olması durumunda, her şeyin daha da kötüye gitmemesi adına derhal profesyonel bir yardım almalısınız. Bunun için her zaman ulaşabileceğiniz İzmir Tesisat ve alanında bilgin, tecrübeli, güleryüzlü çalışanları, tuvalet tıkanıklığı sorununuzu en kısa sürede çözümleyecektir.

Sizler de tuvaletlerinizin yukarıdaki sebeplerden ötürü tıkanık olduğunu düşünüyorsanız, İzmir Tesisat ile iletişime geçin ve en kısa sürede tuvalet tıkanma sorununuzu çözümleyeceğiz.

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Bunun için uygulanabilecek farklı teknikler vardır. Genel olarak piyasada uygulanan yöntem ise kamera yöntemidir. Bu yönteme göre kamera tuvalet deliğinden boru hattının içerisine kadar sokulur ve hattın incelenmesi görüntüleme yoluyla gerçekleştirilerek, bununla birlikte açma işlemleri gerçekleştirilir.

Kamera görüntüleme yoluyla tuvalet tıkanıklığı açma işleminin en iyi yanı ise tüm bu işlemler boyunca ne boru hattı ne de tuvaletinize hiç bir şekilde zarar gelmemesidir. Bu sayede açma işlemi kırmadan dökmeden kolay bir şekilde kamera ile izlenir ve gerektiğinde diğer ekipmanlarda işleme dahil edilerek, gider hattının, evin ana hattına kadar açılması sağlanır. İzmir Tesisat ile başarılı bir şekilde gerçekleştirilecek olan tuvalet açma hizmeti sonucunda uzun süreli sorunsuz bir şekilde kullanacağınız tuvaletiniz ile artık tıkanma sorununu yaşamayacaksınız. Elbette ki bunun için yukarıda belirttiğimiz yabancı cisimlerin tuvalete atılmadığından emin olun.

Tuvalet Tıkanıklığı Açmak İçin Kamera Neden Gereklidir?

Tuvalet tıkanıklığının açılması sürecinde kameranın kullanımı önemlidir. Bunun nedeni ise gider hattını tıkayan cisim veya pisliklerin net bir şekilde görülmesi ve bu sayede kalıcı olarak temizlenmesini sağlamaktır. Piyasada pek çok tesisatçı bu kadar ayrıntıya inmez ve gider temizleme robotu ile işini yapıp çıkar. Fakat burada tam anlamıyla bir temizliğin sağlanmadığı gider hattının fazla değil, en geç 1 ay içerisinde tekrar size aynı sorunu yaşatması muhtemeldir. Bu nedenle işi profesyonel bir ekibe yaptırmalısınız bu aşamada Turan Tesisat olarak içerisinde bulunduğunuz durumu iyi anlıyor ve günün hangi saatinde olursanız olun, bizlerle iletişime geçtiğinizde en uygun fiyatlar dahilinde kısa sürede tuvalet sorununuzu gidereceğimizden emin olabilirsiniz.

Artık devir değişti ve bu yüzden eyvah tuvaletim kırılacak şeklinde çekinmenize gerek yok. Kamera ile birlikte tıkanıklık açma robotuile birlikte tuvaletinizin gider borusunda soruna neden olan birikmiş pislik ana boşaltım hattına kadar başarılı bir şekilde tamamen temizlenerek size kullanabileceğiniz sorunsuz bir tuvalet teslim edilir. Profesyonel bir ekip çalışması aynı zamanda yılların tecrübesiyle birleşti bunun için Tufan Tesisat size yardımcı olmaya hazır.

Tıkanmış olan tuvaletin açılması sonrasında kullanım süresinin uzun ömürlü olabilmesi açısından uyulması gereken bazı kurallar bulunur. Normal olarak tüm boru hatlarında olduğu gibi tuvalet hatlarında da istenmeyen cisimlerin bulunmaması gereklidir. Burada özellikle apartman gibi merkezi bir sistem söz konusu ise tüm kat sakinleri bu konu hakkında bilinçlendirilerek, apartman sakinlerinin tuvaleti bu yönde kullanmaları gerekmektedir. Aksi takdirdetuvalet tıkanma problemi ve borunun sızdırması gibi durumlar ile sıkça karşı karşıya kalınır, daha da kötüsü ise hem komşular hem de çevreniz ile aranız hukuksal açıdan da bozulabilir. Olumsuzluklara mahal vermemek adına herhangi bir problem ile karşı karşıya kaldığınızda İzmir Tesisat hizmetlerine ulaşmaktan asla çekinmeyin. Firma prensibinde acil durumda ne olursa olsun müşterinin memnuniyetini kazanmak vardır. Bunun için alanınca tecrübeli ve uzman kadro, oldukça uygun bir fiyat ile etkili bir çalışma yürütmeye günün her bir saati hazırdır.

Tuvalet Açma İşleminde Tuvalet Zarar Görür Mü?

Kırma yöntemlerinin artık eskide kaldığını biliyoruz. Bunun için artık daha modern ve teknolojik yöntemler kullanılıyor. Şimdiye kadar pek çok tıkanmış olan tuvaleti açma işlemlerinde %90 oranında kırılmadan temizleme kesin başarı ile gerçekleştirilmiş olan,tıkanıklık açma makinası kısa sürede sorunu kökten çözmektedir. Burada yapılacak işlemler klozet yada alaturka tuvalet deliğinden ana hata kadar ki olan bölümdeki tıkanıklığın açılması, bu sayede gider yolunun da akıntıyla temizlenmesinin sağlanmasıdır. Bu sayede artık sorunsuz bir şekilde çalışan tesisata sahi olacağınız gibi aynı zamanda doğru bir şekilde kullanıldığında uzun bir süre daha sorun çıkarmayacak bir tuvalet gider hattına sahip olmuş olursunuz.

Tuvaletiniz tıkandıysa yada tıkanma şüphesi bulunuyorsa, bunun için panik yapmayın ne yapmam gerek diye düşünmenize de gerek yok. Sadece Tufan Tesisatın numaralarından hemen iletişime geçin ve size en kısa sürede yardıma gelerek, tıkanan tuvalet giderini, tuvalet, zemin, klozet ve duvara en ufak bir şekilde zarar vermeden çözümleyelim. Deneyimli bir ekip, güleryüzlü bir hizmet ve müşteri memnuniyeti odaklı bir çalışma için hemen İzmir Tesisatı arayın.