Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma konusunda profesyonel desteğe mi ihtiyacınız var. Hemen 0(232) 231 53 54 numaralı telefonu arayarak firmamıza ulaşabilir tuvalet tıkanıklığına profesyonel çözüm bulma konusunda hizmet talep edebilirsiniz.

Kanal Görüntüleme

Tuvalet tıkanıklığı şikayetlerinde gider borusu tıkanıklığı söz konusudur. Burada uygulanacak olan müdahale ise kamera sistemli olabileceği gibi doğrudan gider borusuna müdahale edilerek, yeni baştan döşenmesi de olabilmektedir. Müşterinin tercihi ve ilgili binanın yapısına göre uygulanacak olan işlemler farklılık gösterebilmektedir.

Öncelikle tuvalet tıkanıklığına sebebiyet veren etkenleri göz önünde bulundurmak, hem tıkanıklığın açılması sonrasındaki bir doğru bir kullanımın sağlanması hem de tıkanıklığa neden olan etkenlerin daha iyi bir şekilde belirlenmesi sağlanabilir.

Tuvalet tıkanıklığının nedenleri;

Aşağıda sıraladığımız etkenlerin büyük bir kısmı, pek çok tuvaletin tıkanma sebebini ifade ediyor.

Tuvalet deliğine atılan; cam şişe, pet şişe, bebek bezi, çöplük ve gider borusu için uygun fiziksel nitelikleri sağlamayan her türlü maddenin tuvalete atılması, zamanla gider borusunun belli bir noktasında birikimin olmasına sebebiyet verir. Bunun bir sonucu olarak tuvalet tıkanır ve dahası da bu tıkanıklık kimi zaman boru hattının hiç de alakası olmayan fakat dayanıksız monte edilmiş kısmından sızma yaparak zeminde de görülebilir. Bu nedenle tuvaletinizin tıkanmaya başladığından şüphelendiyseniz yada tıkanık olması durumunda, her şeyin daha da kötüye gitmemesi adına derhal profesyonel bir yardım almalısınız. Bunun için her zaman ulaşabileceğiniz İzmir Tesisat ve alanında bilgin, tecrübeli, güleryüzlü çalışanları, tuvalet tıkanıklığı sorununuzu en kısa sürede çözümleyecektir.

Sizler de tuvaletlerinizin yukarıdaki sebeplerden ötürü tıkanık olduğunu düşünüyorsanız, İzmir Tesisat ile iletişime geçin ve en kısa sürede tuvalet tıkanma sorununuzu çözümleyeceğiz.

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Bunun için uygulanabilecek farklı teknikler vardır. Genel olarak piyasada uygulanan yöntem ise kamera yöntemidir. Bu yönteme göre kamera tuvalet deliğinden boru hattının içerisine kadar sokulur ve hattın incelenmesi görüntüleme yoluyla gerçekleştirilerek, bununla birlikte açma işlemleri gerçekleştirilir.

Kamera görüntüleme yoluyla tuvalet tıkanıklığı açma işleminin en iyi yanı ise tüm bu işlemler boyunca ne boru hattı ne de tuvaletinize hiç bir şekilde zarar gelmemesidir. Bu sayede açma işlemi kırmadan dökmeden kolay bir şekilde kamera ile izlenir ve gerektiğinde diğer ekipmanlarda işleme dahil edilerek, gider hattının, evin ana hattına kadar açılması sağlanır. İzmir Tesisat ile başarılı bir şekilde gerçekleştirilecek olan tuvalet açma hizmeti sonucunda uzun süreli sorunsuz bir şekilde kullanacağınız tuvaletiniz ile artık tıkanma sorununu yaşamayacaksınız. Elbette ki bunun için yukarıda belirttiğimiz yabancı cisimlerin tuvalete atılmadığından emin olun.

Tuvalet Tıkanıklığı Açmak İçin Kamera Neden Gereklidir?

Tuvalet tıkanıklığının açılması sürecinde kameranın kullanımı önemlidir. Bunun nedeni ise gider hattını tıkayan cisim veya pisliklerin net bir şekilde görülmesi ve bu sayede kalıcı olarak temizlenmesini sağlamaktır. Piyasada pek çok tesisatçı bu kadar ayrıntıya inmez ve gider temizleme robotu ile işini yapıp çıkar. Fakat burada tam anlamıyla bir temizliğin sağlanmadığı gider hattının fazla değil, en geç 1 ay içerisinde tekrar size aynı sorunu yaşatması muhtemeldir. Bu nedenle işi profesyonel bir ekibe yaptırmalısınız bu aşamada Turan Tesisat olarak içerisinde bulunduğunuz durumu iyi anlıyor ve günün hangi saatinde olursanız olun, bizlerle iletişime geçtiğinizde en uygun fiyatlar dahilinde kısa sürede tuvalet sorununuzu gidereceğimizden emin olabilirsiniz.

Artık devir değişti ve bu yüzden eyvah tuvaletim kırılacak şeklinde çekinmenize gerek yok. Kamera ile birlikte tıkanıklık açma robotuile birlikte tuvaletinizin gider borusunda soruna neden olan birikmiş pislik ana boşaltım hattına kadar başarılı bir şekilde tamamen temizlenerek size kullanabileceğiniz sorunsuz bir tuvalet teslim edilir. Profesyonel bir ekip çalışması aynı zamanda yılların tecrübesiyle birleşti bunun için Tufan Tesisat size yardımcı olmaya hazır.

Tıkanmış olan tuvaletin açılması sonrasında kullanım süresinin uzun ömürlü olabilmesi açısından uyulması gereken bazı kurallar bulunur. Normal olarak tüm boru hatlarında olduğu gibi tuvalet hatlarında da istenmeyen cisimlerin bulunmaması gereklidir. Burada özellikle apartman gibi merkezi bir sistem söz konusu ise tüm kat sakinleri bu konu hakkında bilinçlendirilerek, apartman sakinlerinin tuvaleti bu yönde kullanmaları gerekmektedir. Aksi takdirdetuvalet tıkanma problemi ve borunun sızdırması gibi durumlar ile sıkça karşı karşıya kalınır, daha da kötüsü ise hem komşular hem de çevreniz ile aranız hukuksal açıdan da bozulabilir. Olumsuzluklara mahal vermemek adına herhangi bir problem ile karşı karşıya kaldığınızda İzmir Tesisat hizmetlerine ulaşmaktan asla çekinmeyin. Firma prensibinde acil durumda ne olursa olsun müşterinin memnuniyetini kazanmak vardır. Bunun için alanınca tecrübeli ve uzman kadro, oldukça uygun bir fiyat ile etkili bir çalışma yürütmeye günün her bir saati hazırdır.

Tuvalet Açma İşleminde Tuvalet Zarar Görür Mü?

Kırma yöntemlerinin artık eskide kaldığını biliyoruz. Bunun için artık daha modern ve teknolojik yöntemler kullanılıyor. Şimdiye kadar pek çok tıkanmış olan tuvaleti açma işlemlerinde %90 oranında kırılmadan temizleme kesin başarı ile gerçekleştirilmiş olan,tıkanıklık açma makinası kısa sürede sorunu kökten çözmektedir. Burada yapılacak işlemler klozet yada alaturka tuvalet deliğinden ana hata kadar ki olan bölümdeki tıkanıklığın açılması, bu sayede gider yolunun da akıntıyla temizlenmesinin sağlanmasıdır. Bu sayede artık sorunsuz bir şekilde çalışan tesisata sahi olacağınız gibi aynı zamanda doğru bir şekilde kullanıldığında uzun bir süre daha sorun çıkarmayacak bir tuvalet gider hattına sahip olmuş olursunuz.

Tuvaletiniz tıkandıysa yada tıkanma şüphesi bulunuyorsa, bunun için panik yapmayın ne yapmam gerek diye düşünmenize de gerek yok. Sadece Tufan Tesisatın numaralarından hemen iletişime geçin ve size en kısa sürede yardıma gelerek, tıkanan tuvalet giderini, tuvalet, zemin, klozet ve duvara en ufak bir şekilde zarar vermeden çözümleyelim. Deneyimli bir ekip, güleryüzlü bir hizmet ve müşteri memnuniyeti odaklı bir çalışma için hemen İzmir Tesisatı arayın.


0538 785 31 91

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir